VIDEO | EURO 2024 – Germania s-a calificat în sferturi, după 2-0 cu Danemarca. Meciul a fost întrerupt timp de 25 de minute din cauza fulgerelor și a grindinei

Echipa naţională a Germaniei a învins sâmbătă seara, la Dortmund, scor 2-0, reprezentativa Danemarcei, în optimile Euro 2024. Germania s-a calificat în sferturi, informează News.ro. Pe arena din Dortmund, germanii au marcat încă din minutul 3, prin Schlotterbeck, dar reuşita fundaşului de la Borussia Dortmund a fost anulată pentru un fault în atac. Schmeichel a … Continuă lectura VIDEO | EURO 2024 – Germania s-a calificat în sferturi, după 2-0 cu Danemarca. Meciul a fost întrerupt timp de 25 de minute din cauza fulgerelor și a grindinei