VIDEO | Meci din Superligă, întrerupt după ce stadionul a rămas în beznă. UPDATE: Meciul a fost reluat, iar CFR Cluj a câștigat

Arbitrul Bogdan Dumitrache a fost nevoit să întrerupă meciul dintre CFR Cluj şi CS Mioveni, sâmbătă seară, în minutul 63, din cauza unor probleme cu nocturna, informează News.ro. UPDATE: Meciul a fost reluat. Echipa CFR Cluj a câştigat sâmbătă seara, scor 4-2, meciul disputat în compania formaţiei CS Mioveni, din etapa a treia a Superligii. Nocturna de pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu a căzut, iar meciul a fost întrerupt peste 30 de minute.

După cinci minute de aşteptare, arbitrul Bogdan Dumitrache a trimis echipele la vestiare în minutul 68, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu fiind întuneric beznă şi singurele lumini funcţionale fiind asigurate de panourile publicitare din jurul terenului de joc.

Partida CFR Cluj – CS Mioveni, contând pentru etapa a treia a Superligii, joc întrerupt în minutul 63 din cauza unor probleme cu nocturna, s-a reluat.

Confruntarea de pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu a fost întreruptă mai mult de jumătate de oră.