VIDEO | CM de fotbal, Grupa G: Brazilia – Serbia, scor 2-0. Golul turneului din ”foarfeca” lui Richarlison

Echipa naţională a Braziliei a învins joi seara, scor 2-0, reprezentativa Serbiei, într-un meci contând pentru grupa G a Cupei Mondiale din Qatar, informează News.ro.

Richarlison a deschis scorul pentru Brazilia, în minutul 62, când a reluat în plasă un balon respins de portarul Vanja Milinkovic-Savic. În minutul 73 tot Richarlison a majorat scorul, înscriind dintr-o foarfecă superbă.

BRAZILIA: Alisson – Danilo, Thiago Silva, Marquinhos, Alex Sandro – Lucas Paqueta (Fred 75), Casemiro – Raphinha (Gabriel Martinelli 87), Neymar (Antony 79), Vinicius Jr (Rodrygo 75) – Richarlison (Gabriel Jesus 79). ANTRENOR: Tite

SERBIA: Vanja Milinkovic-Savic – Milenkovic, Veljkovic, Pavlovic – Zivkovic (Radonjic 57), Lukic (Lazovic 66), Gudelj (57 Ilic), Mladenovic (Vlahovic 66) – Tadic, A. Mitrovic (Maksimovic 83) – Sergej Milinkovic-Savic. ANTRENOR: Dragan Stojkovic

Cartonaşe galbene: Pavlovic 7, Gudelj 49, Lukic 64

Arbitri: Alireza Faghani – Mohammadreza Mansouri, Mohammadreza Abolfazli (toţi din Iran) – Maguette Ndiaye (Senegal).